Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Odzyskują nie tylko luksusowe - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskują nie tylko luksusowe

Dariusz Sienicki
05.05.2022

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas prowadzonych kontroli granicznych, zwracają uwagę na legalność pochodzenia pojazdów również tych o mniejszej wartości rynkowej. Przykładem takich aut, były odzyskane w ostatnich dniach pojazdy.

3 maja br., przez drogowe przejście graniczne w Dorohusku, próbował wywieźć z kraju na naczepie ciężarówki, samochód marki Chevrolet Captiva, 52 – letni obywatel Ukrainy. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze SG ustalili, iż pojazd jest poszukiwany jako utracony we Francji. W toku dalszych czynności kierowca został przesłuchany w charakterze świadka, zaś auto o szacunkowej wartości 35 tys. zł (rok produkcji 2010) zabezpieczono na parkingu służbowym.

 

  • Kontrola legalności pochodzenia pojazdu
    Kontrola legalności pochodzenia pojazdu

 

Dzień później (4 maja br.), również w drogowym przejściu granicznym w Dorohusku, funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali kolejny pojazd. Tym razem był to samochód osobowy marki Volkswagen Golf (rok prod. 2009) o szacunkowej wartości 18 tys. zł, który próbował wywieźć na lawecie z Polski, 43-letni obywatel Ukrainy. Również i w tym przypadku, funkcjonariusze SG ustalili, iż pojazd jest poszukiwany jak utracony w Andorze. Finalnie auto trafiło na służbowy parking a kierowcę przesłuchano w charakterze świadka.

 

  • Kontrola legalności pochodzenia pojazdu
    Kontrola legalności pochodzenia pojazdu

 

W obu sprawach zostały wszczęte postępowania przygotowawcze. Warto dodać, iż tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości prawie 4,7 mln zł. Część z nich to pojazdy, które choć nie są autami luksusowymi z pewnością stanowią dużą wartość dla osób, które je wcześniej utraciły.

do góry