Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej NOSG. Skuteczne kontrole pojazdów na wschodniej granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

NOSG. Skuteczne kontrole pojazdów na wschodniej granicy

Dariusz Sienicki
03.11.2022

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG podczas prowadzonych kontroli granicznych zwracają szczególną uwagę na legalność pochodzenia odprawianych pojazdów. Od początku roku funkcjonariusze z NOSG odzyskali różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości już prawie 11 mln zł.

Jak się okazuje, funkcjonariusze wnikliwie sprawdzają nie tylko samochody osobowe i ciężarowe, lecz także inne pojazdy, czego doskonałym przykładem jest ostatnie zdarzenie z drogowego przejścia granicznego w Kukurykach. 2 listopada, na kierunku wyjazdowym z Polski, mundurowi z Placówki SG w Terespolu przerwali podróż 38-letniemu obywatelowi Polski. W toku prowadzonych czynności kontrolnych, ich podejrzenie wzbudził numer identyfikacyjny VIN naczepy ciężarowej marki Wielton (rok prod. 2010, o szacunkowej wartości ok. 50 tys. zł), który prawdopodobnie został przerobiony.

  • Funkcjonariusz Straży Granicznej dokonuje kontroli naczepy zestawu ciężarowego
    Funkcjonariusz Straży Granicznej dokonuje kontroli naczepy zestawu ciężarowego

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Kierowcę ciężarówki wraz z zabezpieczoną naczepą przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji w Terespolu.

  • Zabezpieczona na terenie drogowego przejścia granicznego naczepa
    Zabezpieczona na terenie drogowego przejścia granicznego naczepa

do góry