Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Lewe dokumenty przewozowe w Dorohusku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Lewe dokumenty przewozowe w Dorohusku

Rafał Król
09.01.2023

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku podczas odprawy granicznej ujawnili sfałszowany dokument przewozowy materiałów niebezpiecznych ADR.

7 stycznia br. na teren drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, stawił się 58-letni obywatel Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusz SG dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy. Podróżny, będący kierowcą samochodu ciężarowego i przewożący ładunek gazu LPG, podczas kontroli paszportowej posłużył się sfałszowanym ukraińskim zaświadczeniem do przewozu materiałów niebezpiecznych ADR. Fałszerstwo w tym przypadku polegało na wykonaniu dokumentu na wzór oryginalnego.

 

  • drogowe przejście graniczne
    drogowe przejście graniczne

 

Podrobiony dokument został zabezpieczony, zaś w sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Mężczyzna odpowie za podrobienie dokumentu i posłużenie się nim jako autentycznym, co zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

W ubiegłym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili ponad 1800 podrobionych dokumentów.

do góry