Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Na fałszywym nie wjedzie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na fałszywym nie wjedzie

Dariusz Sienicki
12.01.2023

Po raz kolejny w ostatnich dniach, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili podczas prowadzonej odprawy granicznej fałszywe dokumenty. Tym razem podróżny w Dorohusku, próbował wjechać do Polski z przerobionym dowodem rejestracyjnym pojazdu.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze NOSG przerwali podróż 39-letniemu obywatelowi Ukrainy. W trakcie prowadzonej kontroli granicznej mężczyzna przedstawił dowód rejestracyjny swojego pojazdu, który wzbudził podejrzenia funkcjonariusza prowadzącego odprawę paszportową. Dokument został więc szczegółowo zweryfikowany przez specjalistę, co tylko potwierdziło wcześniejsze podejrzenia mundurowego.  Wnikliwe badania pokazały bowiem, iż został on przerobiony.

 

  • Szczegółowa kontrola dokumentów prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Szczegółowa kontrola dokumentów prowadzona przez funkcjonariusza SG

 

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Podróżny, odpowie teraz za przerobienie dokumentu i posłużenie się nim jako autentycznym. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Jest to już kolejny w ostatnich dniach fałszywy dokument, który został ujawniony podczas prowadzonej kontroli granicznej w Dorohusku. Warto dodać, iż w ubiegłym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli ponad 1800 podrobionych dokumentów.

do góry