Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Podejrzany samochód dostawczy namierzony w Hrebennem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podejrzany samochód dostawczy namierzony w Hrebennem

Rafał Król
23.01.2023

Drogowe przejście graniczne w Hrebennem okazało się ostatnim przystankiem dla poszukiwanego przez służby samochodu dostawczego Renault Master (rok prod. 2013) o szacunkowej wartości 40 tys. zł.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusz z Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Hrebennem, podczas prowadzonej odprawy granicznej zatrzymał 30-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna był kierowcą pojazdu dostawczego, w którym ujawniono ingerencję w pole numeryczne VIN. Dodatkowo ustalono, iż zamontowany w samochodzie silnik pochodzi z innego pojazdu, poszukiwanego jako dowód w postępowaniu karnym.

  • Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG

Zatrzymany obywatel Ukrainy po przesłuchaniu został przekazany funkcjonariuszom Policji w Tomaszowie Lubelskim, którzy poprowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Tylko od początku bieżącego roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, pełniący służbę w drogowych przejściach granicznych, odzyskali poszukiwane pojazdy o wartości ponad 700 tys. zł.

do góry