Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Toyota o wartości 80 tys. zł odnaleziona na granicy w Terespolu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Toyota o wartości 80 tys. zł odnaleziona na granicy w Terespolu

Dariusz Sienicki
25.05.2023

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili poszukiwany samochód o wartości ok. 80 tys. zł.

24 maja br., funkcjonariusze NOSG, pełniący służbę przy odprawach granicznych, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwali podróż obywatelowi Ukrainy. 35-latek usiłował wyjechać na Białoruś pojazdem marki Toyota Land Cruiser Prado, o szacunkowej wartości 80 tys. zł. Podczas odprawy granicznej mundurowi ustalili, iż dane tego pojazdu figurują w międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

 

  • Funkcjonariusz SG kontroluje pojazd przekraczający granicę państwową
    Funkcjonariusz SG kontroluje pojazd przekraczający granicę państwową

 

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze o czyn z art. 291 § 1 kk. Tzw. „paserstwo” zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Po sporządzeniu dokumentacji służbowej, kierowcę oraz zabezpieczony pojazd przekazano funkcjonariuszom Policji z Terespola, którzy poprowadzą dalsze czynności.

 

W bieżącym roku Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych ujawnili i zabezpieczyli różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości prawie 8 mln zł.

do góry