Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Mercedes o wartości 600 tys. zł odzyskany przez Straż Graniczną z Hrubieszowa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Mercedes o wartości 600 tys. zł odzyskany przez Straż Graniczną z Hrubieszowa

Dariusz Sienicki
15.09.2023

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili poszukiwany samochód o wartości ok. 600 tys. zł.

14 września br., funkcjonariusze SG z Placówki w Hrubieszowie, pełniący służbę przy odprawach granicznych, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwali podróż obywatelowi Litwy. 35-latek usiłował wyjechać z Polski na Ukrainę pojazdem marki Mercedes G63 AMG, o szacunkowej wartości 600 tys. zł. Podczas prowadzonej szczegółowej kontroli, mundurowi ujawnili ingerencję w pole numeryczne VIN tego pojazdu. W czasie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili również, iż samochód jest poszukiwany jako utracony na terytorium Andory.

  • Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG
  • Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG

Po przeprowadzeniu czynności procesowych, obywatel Litwy wraz z pojazdem i dokumentami został  przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

 

Od początku tego roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych, odzyskali poszukiwane pojazdy o łącznej wartości ponad 8 mln zł.

do góry