Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Wędrowali „za dobrobytem” wytropił ich pies służbowy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wędrowali „za dobrobytem” wytropił ich pies służbowy

Dariusz Sienicki
02.08.2018

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Woli Uhruskiej, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji, zatrzymali w rejonie granicy państwa dwóch nielegalnych migrantów.

31 lipca br., podczas realizacji zadań służbowych na tzw. „granicy zielonej”, funkcjonariusze SG dokonali zatrzymania dwóch osób, które pieszo poruszały się  na terenie pow. włodawskiego, od granicy państwa w głąb kraju. Do zatrzymanych doprowadził funkcjonariuszy pies służbowy, który podjął trop przy rzece granicznej Bug. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się być obywatele Ukrainy. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, iż chcieli dotrzeć „za dobrobytem” do Polski lub dalej do Europy Zachodniej.

  • Pies służbowy SG
    Pies służbowy SG

Zatrzymani 21 i 20 letni mężczyźni, po przeprowadzeniu wobec nich czynności administracyjnych, zostali przekazani stronie ukraińskiej.

do góry