Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano nielegalnych migrantów z Bangladeszu oraz Ukrainy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano nielegalnych migrantów z Bangladeszu oraz Ukrainy

Dariusz Sienicki
06.08.2018

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG z placówek w Dorohusku oraz w Hrebennem, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji, zatrzymali trzech nielegalnych migrantów.

W nocy 4 sierpnia br. funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przez most kolejowy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę z Ukrainy do Polski. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się być obywatele Bangladeszu. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, iż chcieli dotrzeć do Europy Zachodniej.

  • Most kolejowy w Dorohusku
    Most kolejowy w Dorohusku

Zatrzymani 41 i 33 letni mężczyźni, po przeprowadzeniu wobec nich czynności administracyjnych, zostali przekazani stronie ukraińskiej.

 

Było to kolejne w ostatnim czasie zatrzymanie osób, które nielegalnie chciały przekroczyć granice państwową. Dwa dni wcześniej, funkcjonariusze Placówki SG w Hrebennem, zatrzymali 18 letniego ob. Ukrainy. Mężczyzna, który nielegalnie dostał się na terytorium Polski, został zatrzymany po ujawnieniu śladów na linii granicy państwowej. Również w tym przypadku, zatrzymany  18-latek został przekazany służbom granicznym Ukrainy.

  • Zatrzymany nielegalny migrant
    Zatrzymany nielegalny migrant

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 40 osób, które przez tzw. „granice zieloną”, w sposób nielegalny próbowały dostać się na terytorium Polski.

do góry