Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Skradzione Lexus, Citroen C5, i podzespoły samochodowe o łącznej wartości około 300 tys. zł. odzyskane - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Skradzione Lexus, Citroen C5, i podzespoły samochodowe o łącznej wartości około 300 tys. zł. odzyskane

Wojciech Kopeć
02.10.2018

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej, we współdziałaniu z Policją ujawnili i zabezpieczyli pojazdy, oraz części samochodowe pochodzące z przestępstwa.

27 września br. funkcjonariusze NOSG z Placówki Straży Granicznej w Terespolu we współdziałaniu z Komendą Stołeczną Policji w Warszawie podczas kontroli w zakładzie blacharsko- lakierniczym w powiecie wołomińskim ujawnili, że w znajdujących się tam pojazdach Citroenie C5 (rok prod. 2014) o wartości 50 tyś. zł. oraz Lexusie NX200T (rok prod. 2015) o wartości 150 tyś zł. dokonano ingerencji w oznaczenia identyfikacyjne pojazdów. Ponadto zatrzymano trzy kompletne silniki ze skrzyniami biegów marki Renault o wartości 40 tys. zł. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze KSP w Warszawie.

 

 

Natomiast 1 października br. funkcjonariusze PSG w Terespolu we współdziałaniu z KMP w Lublinie ujawnili w miejscowości Kock w powiecie lubartowskim 5 silników i 4 skrzynie biegów na kwotę 40 tys. zł. w których również dokonano ingerencji w oznaczenia identyfikacyjne. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP Lublin.

do góry