Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Papierosy o wartości ponad 330 tys. zł nie trafią do nielegalnej sprzedaży - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy o wartości ponad 330 tys. zł nie trafią do nielegalnej sprzedaży

Wojciech Kopeć
02.10.2018

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Konfiskata kontrabandy o wartości ponad 330 tys. zł oraz zatrzymanie mieszkańca pow. chełmskiego to wynik działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku.

28 września br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Dorohuska prowadzili kontrole na terenie powiatu chełmskiego. Podczas prowadzonych działań, mundurowi uzyskali informację, iż na terenie jednej z posesji w gminie Rejowiec, mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów. Idąc wskazanym tropem, funkcjonariusze postanowili przeszukać wskazaną posesję. Na jej terenie, w samochodzie oraz pomieszczeniach gospodarczych, ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 330 tys. zł. Do sprawy, na miejscu, zatrzymano jednego ob. RP, mieszkańca gminy Rejowiec, który odpowie teraz za nielegalne posiadanie i przechowywanie wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Zatrzymane papierosy miały trafić do nielegalnej sprzedaży. Obecnie funkcjonariusze SG ustalają źródło ich pochodzenia.

 

 

do góry