Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Hrebenne. Podróżował z fałszywymi dokumentami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Hrebenne. Podróżował z fałszywymi dokumentami

Dariusz Sienicki
31.01.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrebennego, zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatela Ukrainy, który przedstawił do kontroli granicznej fałszywe dokumenty. W jego paszporcie znajdowały się fałszywe odbitki stempli kontroli granicznych z Litwy, Szwajcarii, Czech oraz Węgier.

30 stycznia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawił się 43 - letni ob. Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie je zbadać. Podejrzenia funkcjonariusza znalazły odzwierciedlenie podczas szczegółowych badań dokumentów.  Okazało się bowiem, iż podróżny posługiwał się paszportem, w którym ujawniono fałszywe odbitki stempli kontroli granicznych z Litwy, Szwajcarii, Czech oraz Węgier.

 

  • Kontrola graniczna prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola graniczna prowadzona przez funkcjonariusza SG

 

Mężczyzna został zatrzymany, odpowie teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w minionym roku prawie 1000 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

do góry