Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Zatrzymani tuż po przemycie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymani tuż po przemycie

Dariusz Sienicki
01.03.2019

Zatrzymaniem, zakończyła się próba przemytu papierosów dla dwóch obywateli Ukrainy. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po tym jak próbowali odwieźć od granicy państwa przemyconą wcześniej kontrabandę. Tym razem nielegalne wyroby akcyzowe zatrzymano na terenie pow. chełmskiego.

27 lutego br., funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, podczas realizacji czynności służbowych w pobliżu granicy państwowej, zatrzymali do kontroli drogowej dwa samochody. W jednym z pojazdów funkcjonariusze ujawnili znaczne ilości nielegalnych papierosów. Renault oraz Volkswagen były prowadzone przez obywateli Ukrainy. Mężczyźni, którzy jak ustalili funkcjonariusze,  uczestniczyli wcześniej w procederze przemytu papierosów przez rzekę graniczną Bug, próbowali odwieźć kontrabandę w głąb kraju. Jeden z nich miał pełnić rolę pilota, jadąc jako pierwszy i informując przez krótkofalówkę jadącego za nim z „trefnym towarem” rodaka o aktualnej sytuacji na drodze.  Obaj zostali jednak zatrzymani a ujawnione nielegalne papierosy w ilości 6 tys. paczek o wartości 83 tys. zł zabezpieczono.

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu.
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu.

W powyższej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani 38 i 32 – letni obywatele Ukrainy odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

do góry