Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Podróżowali z fałszywymi dokumentami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podróżowali z fałszywymi dokumentami

Wojciech Kopeć
10.05.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podczas odprawy granicznej minionej doby dwie osoby posługujące się fałszywymi dokumentami.

9 maja br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiła się 24 - letnia ob. Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie je zbadać. Podejrzenia funkcjonariusza znalazły odzwierciedlenie podczas szczegółowych badań dokumentów.  Okazało się bowiem, iż podróżna posługiwała się paszportem, w którym ujawniono fałszywe odbitki stempli kontroli granicznych z Litwy, Węgier i Szwajcarii.

Kobieta została zatrzymana, odpowie teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do podobnego zdarzenia doszło na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, gdzie do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym stawił się ob. Rosji. Mężczyzna okazał do kontroli paszport, w którym jak się okazało znajdowały się fałszywe odbitki stempli niderlandzkiej, włoskiej, cypryjskiej oraz austriackiej kontroli granicznej. Wobec cudzoziemca orzeczono 12 miesięczny okres zakazu wjazdu na terytorium Strefy Schengen oraz wydano decyzję o zobowiązaniu do powrotu.

 

  • Fałszywe odbitki stempli
    Fałszywe odbitki stempli
  • Fałszywe odbitki stempli
    Fałszywe odbitki stempli
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku ponad 260 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

 

 

do góry