Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Zosin. Imitacja dolarów na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zosin. Imitacja dolarów na granicy

Dariusz Sienicki
13.08.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej już po raz kolejny zatrzymali podróżnych, którzy przedstawili do kontroli granicznej imitację pieniędzy.

Dziś rano, na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie do odprawy granicznej, na kierunku wjazdowym do Polski,  stawili się 41 i 34 – letni obywatele Ukrainy. Podróżni, podczas prowadzonej odprawy, przedstawili funkcjonariuszowi środki finansowe (banknoty 100 USD), które miały pokryć koszty ich utrzymania na terytorium Polski. Podczas kontroli okazało się, że  banknoty nie  posiadają żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych i są zwykłą imitacją pieniędzy. Kobieta oraz mężczyzna zostali zatrzymani i odpowiedzą teraz za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Imitacja dolarów na granicy
    Imitacja dolarów na granicy
  • Imitacja dolarów na granicy
    Imitacja dolarów na granicy

Była to już kolejna w ostatnim czasie próba przekroczenia granicy państwowej, przy wykorzystaniu do tego celu imitacji pieniędzy.

 

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili od początku roku ponad 460 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: odbitki stempli kontroli granicznej, „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe oraz prawa jazdy.

do góry