Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Przemytnicy zatrzymani na gorącym uczynku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przemytnicy zatrzymani na gorącym uczynku

Dariusz Sienicki
20.09.2019

Dwóch zatrzymanych przemytników oraz zabezpieczone nielegalne papierosy, to efekty działań prowadzonych przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na tzw. „zielonej granicy”.

18 września br., strażnicy graniczni z Placówki SG w Horodle, podczas prowadzonych działań w pobliżu miejscowości Strzyżów w powiecie hrubieszowskim, zauważyli osoby niosące znad rzeki granicznej Bug, owinięte w folię pakunki. Podczas kontroli dwóch mężczyzn ustalono, iż są oni obywatelami Ukrainy, natomiast w pudłach, które funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu zdarzenia, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy.

  • Przemytnicy zatrzymani na gorącym uczynku
    Przemytnicy zatrzymani na gorącym uczynku

Jak ustalili funkcjonariusze, ujawnione nielegalne papierosy zostały wcześniej przemycone z Ukrainy do Polski przez rzekę graniczną Bug. Mężczyznom w momencie zatrzymania udało się przenieść na polski brzeg rzeki, kontrabandę  o wartości ponad 42 tys. zł.

 

Zatrzymani Ukraińcy odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

 

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości ponad 14 mln zł.

do góry