Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Ukrywał się we Włoszech oraz w Wielkiej Brytanii, wpadł na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ukrywał się we Włoszech oraz w Wielkiej Brytanii, wpadł na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem

Dariusz Sienicki
04.10.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez włoski wymiar sprawiedliwości.

2 października br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wyjazdowym z Polski, do odprawy paszportowej stawił się obywatel Afganistanu. Cudzoziemiec przedstawił do kontroli brytyjski paszport, prawo jazdy oraz zezwolenie na pobyt. Funkcjonariusze podczas sprawdzania tych dokumentów, zaczęli podejrzewać, iż mogą być one fałszywe. Szczegółowa kontrola potwierdziła przypuszczenia mundurowych, którzy ustalili dodatkowo, iż przerobiony paszport, został wcześniej utracony na terytorium Wielkiej Brytanii.

 

W trakcie dalszej weryfikacji danych podróżnego, funkcjonariusze ustalili, iż obywatel Afganistanu jest poszukiwany za popełnione przestępstwo seksualne a włoski wymiar sprawiedliwości wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Z uzyskanych informacji, wynikało również, iż poszukiwany mężczyzna ukrywał się także na terenie Wielkiej Brytanii.

  • Zatrzymania realizowane przez funkcjonariuszy NOSG
    Zatrzymania realizowane przez funkcjonariuszy NOSG

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. W stosunku do zatrzymanego Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

do góry