Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Pies służbowy NOSG odnalazł ukrytą amunicję - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pies służbowy NOSG odnalazł ukrytą amunicję

Dariusz Sienicki
04.10.2019

„IRA” owczarek belgijski z Placówki Straży Granicznej w Lublinie, odnalazł amunicję, którą na terenie swojej posesji ukrywał mieszkaniec pow. ryckiego.

1 października br., podczas wspólnych działań funkcjonariuszy Placówki SG w Lublinie oraz Placówki SG Warszawa-Okęcie, przeszukano posesję znajdującą się na terenie powiatu ryckiego. Funkcjonariusze Straży Granicznej, uzyskali wcześniej informacje, iż na jej terenie może znajdować się amunicja. Na miejsce został skierowany przewodnik psa służbowego wraz z psem „IRA” - przeszkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych oraz broni. Jak się okazało, czujny psi nos nie zawiódł i przeszukanie posesji składającej się z domu mieszkalnego oraz budynków gospodarczych zakończyło się sukcesem.

  • Pies służbowy NOSG odnalazł ukrytą amunicję
    Pies służbowy NOSG odnalazł ukrytą amunicję

„Czworonożny funkcjonariusz”, szczególnie zainteresował się metalowym regałem, znajdującym się w jednym z garaży.  W jego wnętrzu, funkcjonariusze ujawnili: 43 sztuki amunicji do broni długiej, jedną sztukę amunicji do broni krótkiej, 25 łusek oraz część do karabinu przeciwpancernego wz. 35. Ujawnione przedmioty, nosiły już ślady korozji.

  • Pies służbowy NOSG odnalazł ukrytą amunicję
    Pies służbowy NOSG odnalazł ukrytą amunicję

Mieszkaniec powiatu ryckiego, odpowie teraz za posiadanie nielegalnej amunicji.

 

W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej aktualnie służbę pełni ponad 60 czworonogów. Psy służbowe NOSG, na co dzień pełnią służbę w ochronie granicy państwowej oraz skutecznie walczą z przemytem narkotyków i papierosów. Wykonują również szczególne zadania, tropiąc osoby, szukając materiałów wybuchowych oraz broni.

do góry