Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Odzyskano części samochodowe pochodzące z utraconych pojazdów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano części samochodowe pochodzące z utraconych pojazdów

Wojciech Kopeć
07.10.2019

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrubieszowa i Hrebennego oraz Policji z Komendy Miejskiej we Wrocławiu, prowadzili wspólne działania wymierzone w przestępczość samochodową oraz handel używanymi częściami samochodowymi pochodzącymi z kradzieży. Czynności realizowano na terenie województwa dolnośląskiego w pow. wrocławskim.

1 października br., podczas prowadzonych działań przeszukano dwie posesje, na terenie których był prowadzony handel używanymi częściami samochodowymi należącymi do dwóch ob. RP. Części sprzedawane były zarówno na aukcjach internetowych jak i bezpośrednio na miejscu. Podczas prowadzonych sprawdzeń, ujawniono szereg podzespołów samochodowych, które pochodziły z pojazdów utraconych na terytorium Polski, Niemiec i Czech. Ujawnione części to m.in.: silnik, skrzynie biegów, elementy karoserii i elementy wnętrza pojazdów pochodzące z pojazdów marek Mercedes i BMW. Na jednej z posesji zabezpieczono również pojazd Peugeot Boxer kamper z roku 2014 o szacunkowej wartości 150000 zł., w którym stwierdzono wymianę elementu nadwozia zawierającego numer VIN oraz pojazd marki Mercedes GLK 350 z roku 2012 o szacunkowej wartości 50000 zł., który został odbudowany na bazie części pochodzących z kradzieży.

Do sprawy zatrzymano dwóch obywateli Polski w wieku 26 i 45 lat. Funkcjonariusze wpadli na trop mężczyzn, którzy trudnili się nielegalnym procederem, po tym jak zatrzymali oni na drogowym przejściu granicznym w Zosinie, części samochodowe pochodzące z przestępstwa.
Łączna wartość zatrzymanych pojazdów wyniosła 200 tys. zł. Szacunkowa wartość ujawnionych części samochodowych wyniosła około 55 tys. zł. Wartość utraconych pojazdów z których pochodziły kradzione części oszacowano na 685 tys. zł.

 

do góry