Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Papierosy z przemytu pozostały nad rzeką graniczną Bug - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy z przemytu pozostały nad rzeką graniczną Bug

Dariusz Sienicki
17.04.2020

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do przemytu papierosów z terytorium Ukrainy do Polski.

15 kwietnia br., funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Woli Uhruskiej i Dorohuska, prowadzili wspólne działania związane z ochroną granicy państwowej.  W ich trakcie, po informacji przekazanej przez służby graniczne Ukrainy, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy spakowane w pakiety i owinięte czarną folią w ilości 360 tys. szt., zostały przemycone przy pomocy łodzi pontonowej przez rzekę graniczną Bug i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju.

 

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli przemycone papierosy na terenie Placówki SG w Dorohusku. Wartość przemyconego towaru oszacowano wstępnie na kwotę ponad 240 tys. zł. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, w ramach którego funkcjonariusze SG ustalają obecnie sprawców udaremnionego przemytu.

do góry