Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Dbamy, by nie wwożono nielegalnych towarów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dbamy, by nie wwożono nielegalnych towarów

Dariusz Sienicki
22.04.2020

Pomimo pandemii i w związku z tym utrudnionych warunków służby, chronimy zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. Funkcjonariusze NOSG w Chełmie i lubelskiej KAS udaremnili przemyt papierosów ukrytych pod wagonami pociągu towarowego.

19 kwietnia br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola oraz Służby Celno-Skarbowej w trakcie czynności kontrolnych znaleźli papierosy w składzie towarowym wjeżdżającym z Białorusi do Polski. Nielegalny towar ukryty był w nietypowym miejscu – mianowicie w osiach od wewnętrznej strony podwozia. Dla niepoznaki papierosy owinięte były czarną folią.

 

  • Fot. arch. NOSG
    Fot. arch. NOSG

 

W sumie funkcjonariusze wydobyli spod wagonów ponad 800 paczek papierosów różnych marek o szacunkowej wartości rynkowej ponad 11 tys. złotych.  Trwa ustalanie sprawców przemytu. Przesłuchani w sprawie maszyniści pociągu nie przyznali się do nielegalnego towaru.

 

Papierosy trafiły do magazynu celno-skarbowego. Jak wszystkie tego typu wyroby tytoniowe - niejednokrotnie niewiadomej produkcji i składu – zostaną zniszczone.

do góry