Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze ujawnili "dziuplę" z kradzionymi samochodami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze ujawnili "dziuplę" z kradzionymi samochodami

Dariusz Sienicki
09.09.2020

Wspólne działania funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjantów Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu doprowadziły do ujawnienia samochodów skradzionych na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Do sprawy zatrzymano mieszkańca powiatu białobrzeskiego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku września funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku oraz policjanci z KWP zs. w Radomiu, podczas wspólnych działań wymierzonych w przestępczość samochodową,  ujawnili „dziuplę samochodową” znajdującej się na terenie powiatu białobrzeskiego. Funkcjonariusze podczas przeszukania posesji  ujawnili 5 zdekompletowanych samochodów osobowych skoda, audi, bmw, i volkswagen. Ujawniono i zabezpieczono również części pochodzące od 9 innych pojazdów. Jak się okazało samochody zostały skradzione na Mazowszu oraz na terenie Wielkiej Brytanii.

  • Zabezpieczanie części samochodowych
    Zabezpieczanie części samochodowych
  • Zabezpieczanie części samochodowych
    Zabezpieczanie części samochodowych
  • Zabezpieczanie części samochodowych
    Zabezpieczanie części samochodowych

Do sprawy został zatrzymany 47-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego. Funkcjonariusze weryfikują i sprawdzają inne części znalezione na posesji, które mogą pochodzić od skradzionych  samochodów. Sprawca tego procederu odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

do góry