Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Przemytnik z kontrabandą zatrzymany nad Bugiem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przemytnik z kontrabandą zatrzymany nad Bugiem

Dariusz Sienicki
14.09.2020

Próba przemytu papierosów zakończyła się zatrzymaniem dla obywatela Ukrainy. Mężczyzna został ujęty przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po tym jak przemycił z terytorium Ukrainy do Polski nielegalne papierosy.

10 września br., funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej, prowadzili działania związane z ochroną granicy państwowej. W ich trakcie, na terenie powiatu chełmskiego, mundurowi ujawnili w pobliżu rzeki granicznej Bug, duże tekturowe pudla wypełnione nielegalnymi papierosami. Podczas dalszych działań, na miejsce sprowadzono psa służbowego, który podjął trop osoby i doprowadził funkcjonariuszy do ukrywającego się przemytnika. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Mężczyzna (obywatel Ukrainy)  został zatrzymany a ujawnione przemycone papierosy (10 250 paczek) o wartości ponad 140 tys. zł zabezpieczone.

 

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

 

W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze, zatrzymany cudzoziemiec po zakończonych czynnościach procesowych, został przekazany służbom granicznym Ukrainy.  

do góry