Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Hrubieszów. Nielegalni migranci z Libanu zatrzymani na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Hrubieszów. Nielegalni migranci z Libanu zatrzymani na granicy

Wojciech Kopeć
16.11.2020

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów z Libanu. W prowadzonych działaniach uczestniczyli również funkcjonariusze Policji z Hrubieszowa. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę państwową by dotrzeć na zachód Europy.

13 listopada br. podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej,  funkcjonariusze NOSG z Placówki SG w Hrubieszowie, podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Policji, zatrzymali w m. Strzyżów w powiecie hrubieszowskim, dwóch nielegalnych migrantów z Libanu. 25-letni mężczyźni zostali zatrzymani po tym jak nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Ukrainy do Polski. Po przebadaniu ich przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, nielegalni migranci zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych SG.

  • Nielegalni migranci z Libanu zatrzymani na granicy
    Nielegalni migranci z Libanu zatrzymani na granicy

Migranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy RP, zeznali że powodem była chęć przedostania się w głąb Europy w celu podjęcia pracy . Obaj za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 300 zł.  Po zakończeniu wobec nich czynności administracyjnych zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

do góry