Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Dorohusk. Ciągnik o wartości 100 tys. złotych nie wyjechał z Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dorohusk. Ciągnik o wartości 100 tys. złotych nie wyjechał z Polski

Dariusz Sienicki
17.11.2020

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas kontroli na granicy, ujawnili kolejny pojazd pochodzący z przestępstwa. Tym razem nie był to luksusowy samochód czy ciężarówka ale ciągnik rolniczy, który miał trafić na Ukrainę.

W nocy z 15 na 16 listopada br., na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku funkcjonariusze NOSG ujawnili pojazd pochodzący z przestępstwa. Na naczepie samochodu ciężarowego, funkcjonariusze skontrolowali ciągnik marki JOHN DEERE. W czasie prowadzonych czynności ujawniono, iż w maszynie o szacunkowej wartości 100 tys. zł, zmieniono numery identyfikacyjne VIN.

  • Odzyskany ciągnik John Deere
    Odzyskany ciągnik John Deere

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, kierowca ciężarówki 58-letni ob. Ukrainy, został przesłuchany w charakterze świadka.

  • Odzyskany ciągnik John Deere
    Odzyskany ciągnik John Deere

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali już ponad 160 poszukiwanych pojazdów oraz podzespoły pochodzące z przestępstwa o łącznej wartości ponad 13 mln zł.

do góry