Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Z rzeki wprost na posesję - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Z rzeki wprost na posesję

Dariusz Sienicki
31.03.2021

Wczoraj, we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, ujawnili i zabezpieczyli na terenie posesji znajdującej się w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci papierosów o szacunkowej wartości ponad 112 tys. zł.

Papierosy różnych marek w ilości 150 tys. szt. były spakowane w pakiety i owinięte folią. Jak ustalili funkcjonariusze zostały one wcześniej przemycone przez rzekę Bug. Nielegalny towar został ujawniony i zabezpieczony przez Straż Graniczną. Do sprawy zatrzymano obywatela Polski, właściciela posesji, na terenie której ujawniono kontrabandę. W toku dalszych działań, po informacji przekazanej służbom granicznym Ukrainy, po drugiej stronie rzeki zatrzymano trzech mężczyzn (ob. Ukrainy), ubranych w kombinezony piankowe do pływania, którzy wcześniej dokonali przemytu ujawnionych papierosów.

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia.

 

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 6 mln zł.

do góry