Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Hrebenne. Zatrzymano nielegalnego migranta z Iranu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Hrebenne. Zatrzymano nielegalnego migranta z Iranu

Dariusz Sienicki
06.04.2021

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Iranu. Mężczyzna ten wcześniej nielegalnie przekroczył granicę państwową z zamiarem przedostania się do Niemiec.

3 kwietnia br., funkcjonariusze SG z placówki w Hrebennem, zatrzymali w pobliżu granicy na terenie powiatu tomaszowskiego, obywatela Iranu, który pieszo, nielegalnie przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski. 47 – letniego mężczyznę udało się zatrzymać, dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu oraz umiejętnościom tropiącym psa służbowego DORA i jego przewodnika.

  • Zatrzymano nielegalnego migranta
    Zatrzymano nielegalnego migranta

Po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, obywatel Iranu został doprowadzony do pomieszczeń służbowych SG w Hrebennem. Zatrzymany migrant przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy RP. Zeznał, iż powodem jego wędrówki była chęć przedostania się do Niemiec.

 

Za popełnione wykroczenie, mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Po zakończeniu wobec mężczyzny czynności administracyjnych, został on przekazany służbom granicznym Ukrainy.

do góry