Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Kontrabanda zabezpieczona nad brzegiem rzeki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontrabanda zabezpieczona nad brzegiem rzeki

Dariusz Sienicki
31.05.2021

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do przemytu papierosów. Tym razem zabezpieczono nielegalny towar o wartości ponad 112 tys. zł.

27 maja br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Woli Uhruskiej, prowadzili działania związane z ochroną granicy państwowej.  W ich trakcie mundurowi ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Były to papierosy  w ilości 150 tys. sztuk, spakowane w pakiety i owinięte czarną folią. Jak ustalili funkcjonariusze, zostały one przemycone przy pomocy łodzi pontonowej, przez rzekę graniczną Bug z terytorium Ukrainy do Polski. Ukryta w zaroślach kontrabanda miała zostać na kolejnym etapie przemytu odwieziona w głąb kraju. Funkcjonariusze zabezpieczyli jednak przemycone papierosy i przewieźli je na teren placówki. Wartość przemyconego towaru oszacowano wstępnie na kwotę ponad 112 tys. zł.

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, w ramach którego ustalani są obecnie sprawcy udaremnionego przemytu. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości prawie 4 mln zł.

do góry