Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Przemytnik zatrzymany na gorącym uczynku w lasach sobiborskich - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przemytnik zatrzymany na gorącym uczynku w lasach sobiborskich

Dariusz Sienicki
19.07.2021

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Zbereżu, Włodawie oraz Woli Uhruskiej, nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości prawie 60 tys. zł. Na miejscu zatrzymano również osobę zaangażowaną w transport nielegalnego towaru z Ukrainy do Polski.

Do zdarzenia doszło w czwartek (15 lipca b.), kiedy to funkcjonariusze Straży Granicznej prowadząc obserwację granicy państwowej, dostrzegli osobę poruszające się w pobliżu rzeki granicznej Bug. Wysłany na miejsce patrol SG, ujawnił i zabezpieczył w kompleksie leśnym Sobibór, blisko granicy państwowej, wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Papierosy spakowane w pakiety i owinięte folią w ilości 80 tys. szt., zostały przemycone z Ukrainy do Polski przez rzekę graniczną Bug i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju.

 

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

 

W toku podjętych działań, na miejscu zatrzymano mężczyznę (obywatela Polski w wieku 28 lat), który odnosił od rzeki granicznej w głąb lasu, przemycone wcześniej papierosy. Wartość nielegalnego towaru oszacowano wstępnie na kwotę blisko 60 tys. zł. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymana osoba odpowie teraz za przestępstwo skarbowe, które zagrożone jest karą grzywny.

 

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 17 mln zł.

do góry