Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Nieudana próba korupcji funkcjonariusza SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nieudana próba korupcji funkcjonariusza SG

Dariusz Sienicki
19.07.2021

Nie powiodła się próba skorumpowania funkcjonariusza Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrubieszowie, który w trakcie wykonywania zadań służbowych w drogowym przejściu granicznym w Zosinie, zatrzymał obywatela Ukrainy w związku z próbą wręczenia korzyści majątkowej.

W dniu 15 lipca  br., funkcjonariusz SG podczas pełnionej służby w drogowym przejściu granicznym w Zosinie zatrzymał obywatela Ukrainy, który w zamian za odstąpienie od dalszych czynności związanych z wystawieniem mandatu karnego za brak aktualnego ubezpieczenia OC pojazdu, próbował wręczyć funkcjonariuszowi 200 zł łapówki. Funkcjonariusz pieniędzy nie przyjął, a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych.

 

Mężczyzna został zatrzymany przez Straż Graniczną i usłyszał już zarzuty z art. 229 § 1 i 3 kodeksu karnego, do których się przyznał. Obywatel Ukrainy poniesie również konsekwencje związane z brakiem aktualnego OC pojazdu (kara finansowa w wysokości 5600 zł i zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego).

do góry