Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Już nie pohandluje… - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Już nie pohandluje…

Dariusz Sienicki
09.05.2022

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek nielegalnych wyrobów akcyzowych. Podczas prowadzonych czynności kontrolnych, zatrzymano mężczyznę, który przewoził znaczne ilości papierosów.

Do zatrzymania nielegalnych wyrobów doszło 5 maja br., w trakcie kontroli drogowej przeprowadzonej w m. Niemce, w powiecie lubelskim. Tego dnia, funkcjonariusze z Placówki SG w Lublinie, zatrzymali samochód marki Peugeot, którym podróżował 43-letni obywatel Ukrainy. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni bagażowej jego pojazdu, znaczne ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. W sumie, funkcjonariusze SG zabezpieczyli 34 600 sztuk papierosów. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano wstępnie na łączną kwotę ponad 25 tys. zł.

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany obywatel Ukrainy odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Lublina, ustalają obecnie źródło pochodzenia nielegalnego towaru. W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu o wartości prawie 9,5 mln zł.

do góry