Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Zysku nie będzie - przemytnicy z kontrabandą zatrzymani w pobliżu granicy państwowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zysku nie będzie - przemytnicy z kontrabandą zatrzymani w pobliżu granicy państwowej

Dariusz Sienicki
06.07.2022

Dwie osoby zatrzymane tuż po przemycie kontrabandy z Ukrainy do Polski oraz zabezpieczone nielegalne papierosy, to efekty działań funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Dorohusku.

W miniony poniedziałek (04.07.2022r.), funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Dorohuska, podczas czynności związanych z ochroną granicy państwowej, uzyskali informację, iż na terenie jednej z posesji w gminie Dorohusk mogą znajdować się nielegalne papierosy. Mundurowi idąc tym tropem, dokonali  przeszukania wskazanej posesji, ujawniając na jej terenie nielegalne papierosy. Jak ustalili funkcjonariusze, towar ten został nielegalnie przemycony przez rzeką graniczną Bug, z terytorium Ukrainy do Polski.

 

Podczas dalszych działań prowadzonych na tym terenie, funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które były związane z tym nielegalnym procederem. Zatrzymani to obywatele Polski, mieszkańcy gminy Dorohusk. Warto dodać, iż jeden z mężczyzn został zatrzymany podczas transportu motocyklem typu cross nielegalnego towaru.

  • Funkcjonariusz SG zabezpiecza nielegalne papierosy
    Funkcjonariusz SG zabezpiecza nielegalne papierosy

W sumie, na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze zabezpieczyli 2250 paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad  33 tys. zł.  W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przemyt papierosów przez granicę państwową, za co grozi im teraz kara grzywny lub pozbawienia wolności. W samej sprawie prowadzone są w dalszym ciągu czynności mające ustalić pozostałych sprawców przemytu.

 

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 10 mln zł.

do góry