Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Kolejne podejrzane pojazdy zabezpieczone przez funkcjonariuszy z NOSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejne podejrzane pojazdy zabezpieczone przez funkcjonariuszy z NOSG

Rafał Król
17.01.2023

Tylko w pierwszych dwóch tygodniach tego roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pełniący służbę w drogowych przejściach granicznych, odzyskali poszukiwane pojazdy o wartości ponad 700 tys. zł. Wnikliwe kontrole graniczne pozwoliły ujawnić w ostatnich dniach kolejne dwa poszukiwane pojazdy w Dołhobyczowie oraz Dorohusku.

13 stycznia br. podczas odprawy w drogowym przejściu granicznym w Dołhobyczowie, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze SG zatrzymali pojazd ciężarowy marki IVECO, (rok prod. 2017) o szacunkowej wartości 94 tys. zł. Jak ustalili funkcjonariusze SG, samochód był poszukiwany jako dowód w postępowaniu karnym.

  • Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG

Kolejnego dnia, tym razem służba Placówki SG w Dorohusku, na terenie drogowego przejścia granicznego, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwała podróż 56-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna próbował opuścić terytorium RP samochodem ciężarowym marki DAF (rok prod. 2013) o szacunkowej wartości 90 tys. zł. Kontrola legalności pochodzenia pojazdu wykazała, iż jego tabliczka znamionowa nie jest oryginalna. Mundurowi stwierdzili również uzasadnione podejrzenie ingerencji w pole numeryczne VIN.

  • Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG

W obu sprawach wszczęto postępowania przygotowawcze, pojazdy zostały zabezpieczone, a kierowców przesłuchano w charakterze świadków.

do góry