Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Terespol. Zdradziło go nerwowe zachowanie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Terespol. Zdradziło go nerwowe zachowanie

Dariusz Sienicki
18.01.2023

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatela Rosji, który przedstawił do kontroli paszport z fałszywymi odbitkami stempli belgijskiej kontroli granicznej.

17 stycznia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski, stawił się 33-letni obywateli Rosji. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG zauważył nerwowe zachowanie podróżnego i postanowił wnikliwie sprawdzić jego paszport. Podczas szczegółowych badań dokumentu okazało się, iż w autentycznym paszporcie mężczyzny znajdowały się dwie fałszywe odbitki stempli belgijskiej kontroli granicznej.

  • Kontrola graniczna prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola graniczna prowadzona przez funkcjonariusza SG

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, podróżnego przesłuchano w charakterze podejrzanego o posługiwanie się przerobionym dokumentem. Czyn ten usankcjonowany jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w ubiegłym roku ponad 1800 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli.

do góry